Finał Mistrzostw Polski klas e‑sportowych

W dniach 31.0501.06.2019 r. odbyły się w Kędzierzynie Koźlu finały Mistrzostw Polski Klas E‑sportowych w grze CS:GO. Nasza drużyna w części sezonu zasadniczego rywalizowała w najwyższej klasie rozgrywkowej (champions – 8 drużyn) zajmując 3‑cie miejsce. Udział w lidze champions zapewniliśmy sobie już w zeszłym roku dzięki dobrym występom i awansem na ówczesne finały rozgrywane w Sosnowcu (zajmując tam 5‑te miejsce). W tym roku w finałach LANowych w Kędzierzynie udział wzięły 4 najlepsze drużyny champions i 4 z elite (niższa klasa rozgrywkowa) rywalizując między sobą o miano najlepszych w swoich ligach. Na turniej pojechaliśmy składem w osobach:

– Krystian Kozek (KZ) – klasa 1 technikum

– Kajetan Nowakowski (Retro) – klasa 1 technikum

– Baniewski Maciej (Schmidt) – klasa 1 technikum

– Tomasz Grzegorczyk (TOM) – klasa 2 technikum

– Marcin Dąbrowski (Quov) – klasa 2 technikum

– Wojtek Król (Luffy) – klasa 2 technikum

W turnieju w meczu półfinałowym zagraliśmy na drużynę The Hoods. Przegraliśmy w mapach stosunkiem 1:2, aczkolwiek po wygranej na pierwszej mapie byliśmy blisko zwycięstwa i na drugiej. Było blisko ale jak to się mówi: „jak się nie wygrywa 2:0 to się przegrywa 1:2”. W meczu o 3‑cie miejsce zagraliśmy na drużynę Szybkie Szachy (zwycięzcę Ligi z zeszłego roku) i po zaciętej walce wygrywamy 2:0 w mapach zajmując 3 miejsce w Lidze na koniec sezonu 2018/2019 !!

Uważam, że poziom meczy między poszczególnymi drużynami był wyrównany. Większość z nich obejmowała dogrywki. Jako przykład niech posłuży dzisiejszy dzień – finał elite – 3 mapy i 3 dogrywki na każdej z nich, a nawet po kilka dogrywek na każdej z map. Finał champions – 3 mapy i na dwóch dogrywki, a trzecia mapa 16:14.

Z turnieju jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno od strony organizacyjnej jak i wyniku.

Na koniec chciałbym podziękować naszym uczniom za walkę i odniesiony sukces (osobiście na starcie sezonu zakładałem walkę o utrzymanie w lidze – miejsce 6 było osobiście dla mnie celem/marzeniem), a udało się zając 3‑miejsce, które jest największym naszym dotychczasowym sukcesem.

Dziękuję Starostwu Powiatowemu w Jeleniej Górze za współfinansowanie wyjazdu, Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych (https://kfse.pl/) wraz z naszym trenerem Kamilem Tarką za organizację turnieju na najwyższym poziomie, szkole w Kedzierzynie-Koźlu (https://zstio.net/) za opiekę nad uczestnikami, jedzonko, grilla, dyspozycyjność uczniów i pracowników tej szkoły i super atmosferę. Było fantastycznie i mam nadzieję, że do zobaczenia już wkrótce gdzieś na jakimś innym turnieju.

Dodatkowo wspomnę, że wracając z Kędzierzyna (ok. 20:30) nasi dwaj uczniowie (KZ i Luffy) po baaaardzo dobrych występach w Kędzierzynie zostali zaproszeni do rozegrania meczu (o 21:00 wraz z trenerem + 2 innymi graczami) w ramach eliminacji do kolejnego turnieju LAN w Raciborzu (organizowanym przez firmę komputronik). W drugiej rudzie wygrali 16:3 z fenomenalnymi statystykami Luffy – 2368 !! Ci dwaj gracze prawdopodobnie w najbliższy weekend udadzą się na kolejny turniej LANowy do Raciborza ! Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces i może zwycięstwo !!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie można się zapoznać tutaj: polityka prywatności .