Tor przeszkód w Bolesławcu

W dniach 912 września 2019 r. pięcioosobowa grupa uczniów z klasy wojskowej uczestniczyła w zawodach sportowo-obronnych i szkoleniu wojskowym w 23. Śląskim Pułku Artylerii w Bolesławcu. Zawody, które jednocześnie były szkoleniem, organizowało Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando. Drużyny zmagały się na 6‑cio kilometrowej trasie przebiegającej w lesie i wokół jeziora. W czasie biegu musiały m. in. odbyć strzelanie, wykryć miny, transportować rannego, płynąć pontonem. Na strzelnicy garnizonowej strzelali z ostrej amunicji z kałasznikowa, a w  koszarach pułku uczniowie przebiegli najeżony przeszkodami ośrodek sprawności fizycznej. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani byli w wojskowych namiotach. W środę wieczorem uczestnicy zgrupowania mogli (i większość uczestniczyła) tańczyć na zorganizowanej dyskotece. W zawodach i szkoleniu uczestniczyli: Krzysztof Wawrzyniak, Alan Patlewicz, Maciej Jabłoński, Jakub Sobczyk, Bartosz Beresiński. Drużyna czołowego miejsca nie zajęła, ale dla wszystkich uczestników ważne było szkolenie na obiektach wojskowych.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie można się zapoznać tutaj: polityka prywatności .