Turniej CS:GO — podsumowanie 19 stycznia 2018

W dniach 16-19 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach odbywał się coroczny turniej w grze Counter Strike Global Offensive. Do turnieju zapisało się 16 drużyn z Jeleniej Góry i okolic, zarówno uczniów naszej szkoły (między innymi z profilu e-sportowego), ale również uczniów innych szkół gimnazjalnych, średnich i absolwentów. W tym roku również przyjechała drużyna z profilu e-sportowego z Żar, a także zawodnicy z innych odległych miast jak Szczecin, Kędzierzyn Koźle, Bydgoszcz, Białystok, Kielce, Tarnów, Kraków i Wrocław. Zgłoszone drużyny  5-cio osobowe, podzielone zostały na grupy eliminacyjne, które rozgrywały swoje mecze (systemem szwajcarskim) do ćwierćfinałów, półfinału i finału, który rozegraliśmy 19 stycznia.

Po rozegraniu finału turniej wygrała drużyna Adversa e-sport, która miała w składzie naszego trenera od zajęć e-sportowych Pana Kamila Tarkę (Tarnów) oraz  graczy z klas e-sportowych z Kielc (dwóch), Kędzierzyn Koźle (jeden) i zawodnika z Wrocławia. Trener przekazał swoją nagrodę dla (jego zdaniem) najlepszego gracza turnieju (MVP), którym został inny gracz jego drużyny Kacper „dream” Krawiec. W finale Adversa pokonała drużynę NoLifeFrags na dwóch mapach wynikami 16:5 (Inferno) i 16:12 (Nuke). Trzecie/czwarte miejsca zajęły drużyny Boruta/RAK RONK.

Turniej udało się rozegrać na naszych nowych komputerach z monitorami 144 Hz. Wszystkie komputery były identyczne, a  sama rozgrywka odbywała się z dwóch różnych sal komputerowych.

Dzięki sponsorom i Starostwu Powiatowemu w Jeleniej Górze zgromadziliśmy nagrody rzeczowe o łącznej wartości 3000 zł. Nad przebiegiem turnieju czuwali uczniowie naszej szkoły, którzy administrowali serwerami gry i komunikacji głosowej. Obraz z gry był  przesyłany do innej sali, w której stworzyliśmy „strefę kibica” dla zawodników oczekujących na swoje mecze, ale też dla osób im towarzyszących. Podczas turnieju nasi uczniowie pomagali  innym zawodnikom w konfigurowaniu sprzętu, podłączaniu słuchawek, klawiatur, myszek itp. Szkoła również przygotowała poczęstunek (ciasteczka, paluszki, napoje gorące, soki, kanapki, itp.), aby umilić pobyt i oczekiwanie na swoje rozgrywki.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom – Starostwu Powiatowemu oraz firmom MakeMeCool, Enter-Net, ProCpu za ufundowanie nagród, nauczycielom oraz uczniom klas I i II naszego technikum za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju. To było pięć ciężkich i wyczerpujących dni, ale myślę, że znów „daliśmy radę” i wszyscy, którzy nas odwiedzili nie żałują. Będziemy dalej promować e-sport, organizować różne eventy, a młodzież klas gimnazjalnych zapraszamy do naszej szkoły. Do zobaczenia 🙂

O turnieju możecie przeczytać lub obejrzeć materiał wideo na:
jelonka.com
24jgora.pl
TV DAMI (od 6:02)
MrTheFlakon
nj24.pl
Informator Piechowicki

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie można się zapoznać tutaj: polityka prywatności .