Zawody i Szkolenie w Bolesławcu

Trzy dni po szkoleniu w Akademii Wojsk Lądowych, 14 grudnia 2018 r. grupa uczniów ZSTiL (I i II klasa) wzięła udział w Zawodach Sportowo-Obronnych z okazji Pikniku Militarnego dla Niepodległej dla uczniów klas mundurowych. Zawody sportowe oraz Turniej Strzelecki odbywały się o puchar Dowódcy 23. Śląskiego Pułku Artylerii oraz puchar Prezesa Stowarzyszenia 62 KS Commando. Podczas zawodów odbywało się szkolenie na punktach nauczania: budowa oraz nauka rozkładania i składania broni długiej i krótkiej, budowa oraz nauka uzbrajania granatów RG42 i F1, ładowanie i rozładowanie magazynka (30 naboi), ścieżka saperska, rzut granatem, musztra pojedynczego żołnierza, musztra drużyny i plutonu, oraz bieg na dystansie dwóch km w konkurencji indywidualnej.
W zawodach, tym razem naszym uczniom sukcesu z listopadowych zawodów (III miejsce) nie udało się powtórzyć, ale podnosili swoją wiedzę wojskową na poszczególnych punktach nauczania. Mieli również możliwość zapoznania się ze sprzętem artyleryjskim, jaki jest na wyposażeniu 23. Śląskiego Pułku Artylerii. Organizatorzy zadbali, by dla wszystkich uczniów nie zabrakło wojskowej grochówki.

tyleryjskim, jaki jest na wyposażeniu 23. Śląskiego Pułku Artylerii. Organizatorzy zadbali, by dla wszystkich uczniów nie zabrakło wojskowej grochówki.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie można się zapoznać tutaj: polityka prywatności .