Zgrupowanie integracyjne w Uroczysku

W dniach 19 i 20 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły przebywali na zgrupowaniu integracyjnym w DWD Uroczysko w Piechowicach. Młodzież uczestniczyła w zajęciach rekreacyjnych i sprawnościowych, takich jak tangram, narty czy równoważnia, które pozwalały sprawdzić nie tylko własną wytrzymałość i kondycję fizyczną, ale także umiejętność współpracy,  planowania i koordynacji działań w grupie.  Prowadzący dali niezły wycisk uczestnikom, ale … nikt nie narzekał. To świetny trening dla e‑sportowców, którzy na turniejach walczą drużynowo, a dla uczniów z klas o profilu wojskowym takie zajęcia są doskonałym sprawdzianem przed zawodami na poligonie.  Największy entuzjazm wzbudził paintball i strzelane do celu z broni ASG. Doskonała zabawa, dużo emocji, a jednocześnie sprawdzian refleksu, szybkości w podejmowaniu decyzji i  pracy zespołowej. Wieczorem  odbyła się krótka wycieczka astronomiczna. Dzięki bezchmurnej pogodzie uczniowie obserwowali i rozpoznawali  gwiazdozbiory październikowego nieba. Drugi dzień i wycieczka do Szklarskiej Poręby  to prawdziwe wyzwanie kondycyjne dla uczestników zgrupowania. Regularnie rozlegało się ”daleko jeszcze?”, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że wszyscy dzielnie maszerowali, nie zważając na odciski  i zakwasy.  Dwudniowy pobyt był bardzo udany, pogoda dopisała, dużo się działo, a młodzież już szykuje się na kolejne atrakcje Uroczyska.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie można się zapoznać tutaj: polityka prywatności .