Legenda polskiego Judo, Rafał Kubacki z wizytą w naszej szkole

W środę, 8 lutego w sali gimnastycznej ZSTiL, uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z legendą polskiego Judo Rafałem Kubackim. W spotkaniu uczestniczył również, utytułowany trener oraz Prezes Jeleniogórskiego Okręgu Ju-Jitsu, Mirosław Bołociuch, który był głównym inicjatorem wydarzenia.

Rafał Kubacki jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników Judo, który przez prawie dwadzieścia lat reprezentował nasz kraj w tej dyscyplinie sportu, osiągając w tym czasie szereg sukcesów rangi mistrzowskiej. Mistrz Europy, ośmiokrotny medalista mistrzostw Europy, trzykrotny mistrz świata, siedemnastokrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski. Trzykrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich tj. w Barcelonie (1992), Atlancie (1996) i Sydney (2000). W 1993 roku zwycięzca Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najpopularniejszego Sportowca Polski. Wystąpił także w filmie w reżyserii Jerzego Kawalerowicza pt. „Quo Vadis”, wcielając się w rolę Ursusa. Obecnie nauczyciel akademicki, wykładowca oraz trener.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu podczas którego Pan Rafał opowiedział epizody z przebiegu swojej kariery, omówił aspekty wyznaczania własnych celów zarówno w sporcie jak i w życiu codziennym oraz opowiedział o ogromie wyrzeczeń i wysiłków w drodze do ich realizacji. Równie ciekawa była wypowiedź Pana Mirosława Bołociucha, który przedstawił rys historyczny powstania Ju Jitsu w Japonii oraz jego początki w Polsce. Dla wielu uczniów naszej szkoły uprawiających różne dyscypliny sportu była to pouczająca lekcja, z której wskazówki mogą im się przydać na ich własnej drodze w realizacji wyznaczonych celów. Na zakończenie wykładu każdy uczestnik miał możliwość zadawania pytań, na które goście chętnie i wyczerpująco odpowiadali a następnie udzielili wywiadu redaktorowi regionalnej telewizji ,,Dami’’, który relacjonował wydarzenie. Podsumowaniem spotkania było zaproszenie przez naszych gości wszystkich obecnych do pamiątkowego zdjęcia. Z pewnością nie była to ostatnia wizyta naszych gości, którzy zdeklarowali się do kolejnych, podczas których planują poprowadzenie praktycznych zajęć na macie.

Relacja TV Dami Jelenia Góra

 

Technik Programista

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Profil Policyjny

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Lat nauki:

4 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne

Profil Ratowniczo - Medyczny

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Lat nauki:

4 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne

Profil E-Sportowy

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Uzależnione od wybranego kierunku
Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Profil Grafika i Multimedia

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Uzależnione od wybranego kierunku
Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Profil Wojskowy

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Uzależnione od wybranego kierunku
Lat nauki:

5 lat

Dokument ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Technik Elektryk

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Technik Informatyk

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Liceum Ogólnokształcące

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Lat nauki:

4 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne