Turniej GIER — CS:GO+LOL Podsumowanie

W dniach 1214.02.2020 r. w naszej szkole odbył się coroczny turniej gier. Tym razem gracze rywalizowali w dwie gry: Counter Strike Global Offensive oraz League of Legends. Do turnieju zgłosiło się 20 drużyn CS:GO oraz 8 drużyn LOL. W przypadku Counter Strike’a przeprowadziliśmy tydzień wcześniej eliminacje online w wyniku których do turnieju LAN zakwalifikowało się po 8 drużyn z każdej gry. Organizatorem turnieju byli uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali komputery, serwery gier i komunikacji głosowej oraz przeprowadzili transmisję na żywo — stream w internecie wraz z komentarzem. To był dla nich sprawdzian umiejętności, które nabywają podczas zajęć dodatkowych z e‑sportu. Dodatkowo szkoła przygotowała poczęstunek dla graczy i kibiców oraz ciepłe napoje. W jednej z sal komputerowych przez rzutnik można było śledzić na żywo rozgrywkę w CS:GO. Podobnie jak w poprzednich latach i w tym roku przyjechali do nas gracze z odległych miast jak Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Gdynia, Lublin, Kraków, Kędzierzyn-Koźle, Wrześni czy Raciborza.

Finalistami tegorocznej edycji turnieju rozstały drużyny:

W grze Counter Strike Global Offensive (CS:GO):

I miejsce — drużyna “- 273,150 C ”
II miejsce — drużyna “Emeryci”
III miejsce — drużyna “Ekipa”

W grze League of Legends ( LOL):

I miejsce — drużyna “The Bills”
II miejsce — drużyna “Pistoleciarze”
III miejsce — drużyna “Pink Devs”

Dziękujemy naszemu Organowi Prowadzącemu Szkołę (Starostwu Powiatowemu w Jeleniej Górze) i Staroście Jeleniogórskiemu — Panu Krzysztofowi Wiśniewskiemu za ufundowanie nagród.

Więcej o turnieju możecie przeczytać i obejrzeć materiał wideo na:

  1. 24jgora.pl
  2. TV DAMI
  3. FB Powiatu Jeleniogórskiego
  4. FB MrTheFlakon
  5. Jelonka.com
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie można się zapoznać tutaj: polityka prywatności .