Wycieczka do Bogatyni 20 listopada, 2019

W listopadzie grupa uczniów z klasy I i III technikum elektrycznego uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do elektrowni Turów w Bogatyni. Wycieczki tego typu organizowane są corocznie dla młodzieży z klas technikum elektrycznego. Uczniowie mogli zaznajomić się z wytwarzaniem energii elektrycznej z paliw kopalnych w jednej z najnowocześniejszych elektrowni w Polsce. Podczas trzygodzinnego zwiedzania zakładu energetycznego można było poznać  cały proces technologiczny — od składowania, mielenia i spalania węgla brunatnego, poprzez zamiany wody na parę napędzającą turbiny generatorów, do wytwarzania energii elektrycznej w generatorze i jego przesyłu liniami wysokiego napięcia do Krajowej Sieci Elektroenergetycznej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie można się zapoznać tutaj: polityka prywatności .