Profilaktyka zachowań ryzykownych

W październiku uczniowie klas pierwszych i trzecich uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z psychoterapeutami MONAR z Jeleniej Góry w ramach profilaktyki zachowań ryzykownych. Powszechnie wiadomym jest, iż w XXI wieku, gdzie dominuje model „Fast food, Fast car, Fast sex…”, młodzież jest szczególnie narażona, zagrożona w kwestii uzależnień, zarówno tymi związanymi z używaniem substancji psychoaktywnych (nikotyna, alkohol, narkotyki), jak i behawioralnymi (dotyczącymi m.in. utraty kontroli w zakresie korzystania z komputerów, telefonów, gier, portali społecznościowych, hazardu, zakupów, itp.). W trakcie zajęć poruszane były zagadnienia mające na celu podniesienie świadomości oraz wiedzy na temat konsekwencji i zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz aspekty prawne. Młodzież miała możliwość zastanowienia się nad własnymi wzorami zachowań oraz ich motywami, uzyskała praktyczne rady, mające na celu ograniczenie używania lub abstynencję oraz informacje na temat poradnictwa lokalnego lub innych form pomocy.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie można się zapoznać tutaj: polityka prywatności .