Wizyta w koszarach 23. Śląskiego Pułku Artylerii im. gen. broni Tadeusza Jordana – Rozwadowskiego w Bolesławcu

10 listopada 2021 r. uczniowie klas wojskowych naszej szkoły zwiedzali koszary 23. Śląskiego Pułku Artylerii im. gen. broni Tadeusza Jordana – Rozwadowskiego w Bolesławcu. Podczas kilkugodzinnej wizyty uczniowie mieli możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, jaki znajduje się na uzbrojeniu jednostki. Wielu z nich zasiadało na miejscach mechaników – kierowców, artylerzystów. Żołnierze zapoznawali uczniów z danymi taktyczno – technicznymi 155 milimetrowej samobieżnej haubicy „Krab” , samobieżnej wieloprowadnicowej wyrzutni rakiet WR – 40 „Langusta”, pojazdu dowodzenia i innego specjalistycznego uzbrojenia. Była też okazja do bliższego obejrzenia amerykańskiego pojazdu transportowego, zrobienia zdjęć z polskimi i amerykańskimi żołnierzami. Oficer z Wojskowej Komendy Uzupełnień zapoznawał chętnych z zasadami rekrutacji do służby wojskowej. W sali tradycji, uczniowie zapoznani zostali z historią 23. Śląskiego Pułku Artylerii. Na zakończenie pobytu w jednostce, grupa obejrzała tor przeszkód, na którym ćwiczą żołnierze.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie można się zapoznać tutaj: polityka prywatności .