Uczniowie klas wojskowych ZSTiL defilowali na przysiędze żołnierzy WOT

W niedzielę, 18 września 2022 r. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, przy kapryśnej pogodzie, w strugach deszczu i przebijających się promieniach słońca, odbyła się przysięga ponad 100 żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej im. płk. Ludwika Marszałka. Uroczystość rozpoczęła się od ustawienia pododdziałów na Placu Ratuszowym, złożenia meldunku dowódcy 16. Dolnośląskiej płk. Arturowi Barańskiemu. W szyku, obok kompanii żołnierzy WOT, stanęła dwunastoosobowa drużyna z naszych klas wojskowych. Przysięga wojskowa jest jednym z najbardziej podniosłych wydarzeń z życiu każdego żołnierza. Dumnie brzmiały słowa przysięgi wypowiadane przez żołnierzy WOT: „Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej …”. Wśród składających przysięgę był uczeń ZSTiL – Jakub Pryczek. W lipcu br. te same słowa w Słupsku wypowiadał inny nasz uczeń – Dominik Zinkiewicz z klasy wojskowej. Żołnierzom, gratulacje złożyli m. in. europosłanka – Anna Zalewska, wiceminister Edukacji  i Nauki – Marzena Machałek, senator – Krzysztof Mróz, posłowie: Wojciech Murdzek, Robert Obaz, Wojciech Gwóźdź, prezydent Jeleniej Góry – Jerzy Łużniak, starosta Powiatu Karkonoskiego – Krzysztof Wiśniewski. Zgromadzeni widzowie oczekiwali na finał każdej wojskowej uroczystości – na defiladę pododdziałów. Do defilady, przy dźwiękach „Warszawianki” naszą drużynę poprowadził uczeń Igor Szewc. Uczennice i uczniowie zaprezentowali się znakomicie, w swoich umiejętnościach nie ustępowali żołnierzom WOT.

Zbigniew Kuśmierek

Technik Programista

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Profil Policyjny

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Lat nauki:

4 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne

Profil Ratowniczo - Medyczny

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Lat nauki:

4 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne

Profil E-Sportowy

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Uzależnione od wybranego kierunku
Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Profil Grafika i Multimedia

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Uzależnione od wybranego kierunku
Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Profil Wojskowy

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Uzależnione od wybranego kierunku
Lat nauki:

5 lat

Dokument ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Technik Elektryk

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Technik Informatyk

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Liceum Ogólnokształcące

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Lat nauki:

4 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne