Uczniowie klas wojskowych na Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich

W sobotę 26 listopada w ramach Programu Wsparcia Edukacji ,,Edukacja poprzez Sport’’ realizowanego przez Zespół Szkół Katolickich oraz Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego odbyły się na strzelnicy Zielona w Jeżowie Sudeckim amatorskie zawody strzeleckie. Impreza miała na celu propagowanie sportu strzeleckiego wśród młodzieży oraz upamiętnienie Powstania Listopadowego i jego bohaterów. Dzięki zaproszeniu od organizatora zawodów Pana Sławomira Sikorskiego uczniowie klas wojskowych naszej szkoły mieli wyjątkową okazję aktywnego spędzenia czasu na strzelnicy położonej w otoczeniu lasu. Uczniowie oprócz oddania konkursowych strzałów z karabinka sportowego i pistoletu MCM Margolin mieli również niecodzienną okazję strzelać z karabinka kbk AK oraz pistoletu Glock. Możliwość prowadzenia ognia z użyciem ostrej amunicji z broni używanej przez wojsko i policję było wyjątkowym przeżyciem i cenną lekcją dla tych uczniów, którzy w przyszłości zwiążą swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Organizator dla licznie przybyłych uczestników zawodów, które odbyły się przy niskiej temperaturze i przelotnych opadach deszczu przygotował pyszne posiłki regeneracyjne w których nie mogło zabraknąć wojskowego gorącego bigosu, kiełbasek z grila, zimnych i gorących napoi oraz słodkich przekąsek dla najmłodszych. Wstęp na zawody był wolny a uczestnicy nie ponosili żadnych kosztów związanych z uczestnictwem w imprezie.

 

Technik Programista

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Profil Policyjny

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Lat nauki:

4 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne

Profil Ratowniczo - Medyczny

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Lat nauki:

4 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne

Profil E-Sportowy

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Uzależnione od wybranego kierunku
Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Profil Grafika i Multimedia

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Uzależnione od wybranego kierunku
Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Profil Wojskowy

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Uzależnione od wybranego kierunku
Lat nauki:

5 lat

Dokument ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Technik Elektryk

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Technik Informatyk

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Kwalifikacje zawodowe

Lat nauki:

5 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne
Dyplom zawodowy

Liceum Ogólnokształcące

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

Przedmioty rozszerzone

Lat nauki:

4 lat

Dokumenty ukończenia:

Świadectwo ukończenia szkoły
Świadectwo maturalne